Marina Pawlik - mgr. fizjoterapii

668415685

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9-19 | Sob 9-15

Masaż bańką chińską zalecany jest w szczególności przy leczeniu stanów zapalnych mięśni, stawów oraz jako skuteczny element kuracji antycellulitowej.

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Jednak przede wszystkim taki masaż doskonale uspokaja i relaksuje. Jest odpowiedni dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz dla osób po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Bańka chińska jest specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, bez zaworu. Jest to ich nowoczesna, a zarazem bardziej uniwersalna odmiana. Podczas masażu stopień zassania bańki podlega regulacji, dzięki czemu można intensywność masażu dostosować do indywidualnych oczekiwań i progu odczuwania bólu.

Masaż Bańką chińską stosowany są przy masażu pleców, gdzie znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne. Przynosi ulgę i ukojenie w przypadku różnych dolegliwości poprzez energetyzowanie i rozgrzanie odpowiednich punktów ciała. Przystawiając bańkę w określonym punkcie ciała, wyrównuje się poziom energii w miejscach chorych. Najczęściej są to napięte mięśnie, bolące stawy czy receptor odpowiadający wybranemu narządowi wewnętrznemu.

Masaż trwa ok. 15–30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż raz na 3 dni. Profilaktycznie zaleca się przynajmniej 1 masaż w tygodniu. Warto jednak przeznaczyć na to czas, aby móc się cieszyć dobrym zdrowiem przez lata.

Bezwzględnie z masażu muszą zrezygnować osoby z wszelkimi odmianami nowotworów, gruźlicą, chorobami skórnymi, żylakami, wysiękowym zapaleniem stawów oraz z gorączką.